کولر گازی پرتابل

معرفی کولر گازی قابل حمل یا پرتابل

بعضی کولرهای گازی قابل حمل که جهت ایجاد سرمایش و گرمایش به کار می روند و مناسب فضاهای کوچک و کم وسعت هستند؛ کولر گازی پرتابل نامیده می شوند.یکی از مهم ترین مزایای کولر گازی قابل حمل، خنک سازی فضا بدون رطوبت و سرمایشی مطلوب می باشد. دیگر مزیت این نوع کولرگازی ممانعت از ورود هوای آلوده بیرون به داخل می باشد و گرد و غبارو آلودگی ها را مانند کولر آبی به فضای داخل وارد نمی کند. چنانچه فضا به هر دلیل اجازه نصب کمپرسور در فضای بیرونی را ندهد از کولرگازی پرتابل استفاده می کنیم.

                                                                                                                   کولر گازی پرتابل

مهم ترین مزیت کولرگازی پرتابل

سادگی استفاده از آن و عدم نیاز به نصب می باشد. زیرا چنانچه نصب کولرگازی به درستی صورت نگیرد، غیر از هزینه های بالایی که به جهت نصب نادرست باید پرداخت کنید، مشکلات فنی نیز دستگاه را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

از دیگر مزیت های کولرگازی پرتابل عدم نیاز به سیم کشی و نصب کابل ویژه کولرگازی می باشد که در انواع غیرقابل حمل میبایست صورت گیرد ولی در این نوع هیچ ضرورتی ندارد. در واقع این نوع کولرگازی نیازی به هیچ گونه نصب تخصصی نداشته و صرفا با اتصال آن به برق می توانید استفاده نمایید. البته دقت نمایید که یک لوله قابل انعطاف را جهت انتقال هوای داغ کمپرسور به محیط بیرون، به دستگاه متصل نمایید.

در انواع جدید این نوع کولرگازی، در داخل دستگاه محفظه ای جهت ذخیره آبی که از لوله درین خارج می شود پیش بینی شده است که دیگر به لوله درین احتیاجی نباشد. لوله درین جهت خارج کردن آب ناشی از تعرق تعبیه میشده که با این وجود دیگر (تعبیه محفظه در داخل دستگاه) این لوله ضروری نیست و آب به داخل محفظه خواهد رفت و چنانچه محفظه از آب مملو گردد، دستگاه اخطار تخلیه خواهد داد و شما می توانید با اتصال شلنگ مخصوص محفظه را تخلیه نمایید.

مدل های قابل حمل کولر گازی عموما در ظرفیت های کم تولید می شوند و همچنین به ریموت تجهیز شده و سری دارای گرمایش آن اصولا جهت ایجاد گرما از هیتر برقی بهره برده است. این نوع از کولرهای گازی بسیار مناسب فضاهای کوچک اقامت غیر دائمی هستند به این دلیل که به جهت  تعبیه شدن کلیه تجهیزات و قطعات آن از جمله کمپرسور، کندانسور، اواپراتور و فن در یک مجموعه نیازی به نصب نداشته و بیشترین بازده را برای فضاهای بین 20 تا 30 متر دارند و همچنین چون چرخ دار هستند، قابلیت حمل دارند. این نوع کولرها صرفا در حالت سرمایشی خود نیاز به لوله خرطومی پشت دستگاه جهت انتقال گرمای موتور احتیاج دارند و در غیر این صورت تمامی تجهیزات ضروری در خود دستگاه تعبیه شده است. اگر در محلی امکان نصب انواع اسپیلت غیر پرتابل و یا مدل پنجره ای وجود نداشته باشد، نوع پرتابل بهترین گزینه انتخابی خواهد بود. همچنین در فضاهای کوچک منزل مانند اتاق خواب ویا دفاتر با متراژ پایین می توان از کولرگازی پرتابل استفاده کرد.

به هیچ عنوان انتظار خنک و مطبوع کردن هوا توسط کولر گازی پرتابل در فضایی بیشتر از 30 متر را نداشته باشید. بنابراین از این نوع کولر گازی هرگز برای فضاهایی بزرگتر از این متراز استفاده ننمایید.

کولرگازی پرتابل چگونه کار می کند؟

در این نوع کولرگازی کمپرسور در خود دستگاه تعبیه شده است و کمپرسور به صورت جداگانه نصب نخواهد شد. در این نوع کولر دو عدد موتور وجود دارد که یکی مسولیت انتقال جریان هوای خنک را دارد و موتور دوم از قسمت پشتی دستگاه مسولیت خارج کردن هوای گرم شده توسط کمپرسور را دارد و همین امر نیاز به یک خروجی کوچک در محلی که کولرگازی پرتابل قرار دارد جهت خروج باد داغ ایجاد شده توسط کمپرسور را در بر دارد.

کولرگازی پرتابل به مفهوم یک تکه بودن کولر گازی می باشد که صرفا جهت تحلیه گرمای موتور، پشت آن یک لوله خرطومی پلاستیکی وصل گردیده است و نیازی به نصب و لوازم ویژه ای نمی باشد.

نکته: کولرگازی ایستاده متفاوت از کولر گازی پرتابل می باشد. در واقع کولر گازی ایستاده از نوع کولر گازی اسپیلت می باشد که دارای کندانسور بیرونی و یا یونیت خارجی است و ظرفیت آن بالا در حدود 40 هزار BTU و 60 هزار BTU است.

همچنین این نوع کولر گازی مدل هایی نظیر مدل های کم مصرف و اینورتردار را نیز شامل می شود با این حال برای مصارف کلی خانگی هر چند که این فضای منزل کم باشد، نوع پرتابل قابل توصیه نمی باشد و صرفا باید از نوع اسپیلت دیواری بهره برد. برای انتخاب و خرید کولر گازی مناسب منزل خود و اطلاع از توان مصرفی آن مطلب راهنمای ظرفیت مصرفی کولر گازی را مطالعه بفرماید.

نوع جدید کولرهای گازی قابل حمل نیازی به نصب نداشته و با طراحی زیبای بدنه، جهت فضاهای کوچک خانگی و اداری طراحی شده است. همچنین این نوع کولرگازی بدون آلودگی صوتی و کم صدا می باشند. به ریموت کنترل، ال سی دی نمایش، آپشن تنظیم سرعت فن، فیلتر با قابلیت شستشو و تنظیم زاویه پرتاب باد مجهز می باشد.

در فروشگاه کولرگازی بانه می توانید با مقایسه کیفیت و قیمت انواع کولر گازی پرتابل، مناسب ترین نوع جهت مصرف خود را انتخاب و خریداری نموده و از کیفیت خرید خود اطمینان داشته باشید.

مشاوره رایگان جهت خرید کولر گازی بانه

09186031815

09180133567

09187675210

نحوه پایین مصرف برق در کولر گازی

ارور های کولر گازی اجنرال

خرید کولر گازی میتسوبیشی 2018 اینورتر

 ارورهای کولر گازی سامسونگ

ارورهای کولر گازی میتسوبیشی

خرید کولر گازی سامسونگ 2018 اینورتر

خرید کولر گازی گری 2018 اینورتر

ارور های کولر گازی ال جی LG

ارورهای کولر گازی جنرال

خرید کولر گازی جنرال 2018 اینورتر

عمده فروشی ها