چگونه بفهمیم کولر گازی چند وات مصرف دارد

مصرف برق کولر گازی چند وات است؟

یکی از سوالات مشترک افرادی که تصمیم به خرید کولر گازی گرفته اند این است که هزینه برق مصرفی کولر گازی منتخب ایشان چقدر است؟

چنانچه شما هم قصد خرید کولر گازی دارید و از بابت هزینه برق مصرفی آن نگرانی دارید توصیه می کنیم با مطالعه این مطلب نسبت به مقدار برق مصرفی کولر گازی مورد نظر خود مطلع شده و گزینه مناسبی را جهت خرید کولر گازی انتخاب نمایید.

                                                                                                                                    چگونه بفهمیم کولر گازی چند وات مصرف دارد              

منظور از کیلو وات ساعت چیست؟

روی قبوض برق عبارت کیلو وات ساعت درج شده است. مفهوم این عبارت چیست؟

اگر یک وسیله برقی 1000 واتی در زمانی معادل یک ساعت روشن باشد، مقدار برق مصرفی آن یک کیلو وات ساعت خواهد بود. به طور مثال چنانچه در زمانی معدل یک ساعت 10 عدد لامپ 100 وات را روشن کنیم، مصرف برق معدل یک کیلو وات ساعت بوده است. و در این حالت کنتور برق، یک شماره خواهد انداخت. بنابراین چنانچه به مدت مشابه یک ساعت یک کولر گازی 2000 وات را فعال کنیم، یک کیلووات ساعت برق مصرف شده است. در نتیجه هر یک شماره ای که روی کنتور درج شود به معنی استفاده شدن یک کیلو وات ساعت است.

توان و قدرتی که کولر گازی مصرف می کند، وابسته به نوع آن کولر گازی می باشد و با تغییر نوع آن افزایش یافته و یا کاهش پیدا می کند. یکی از عوامل تاثیرگذار بر توان مصرفی کولر گازی، نوع کمپرسور کولر گازی می باشد و اینکه ظرفیت کولر گازی چقدر است. اینکه کولر گازی ای که ما انتخاب کرده و قصد خرید آن را داریم و یا کولر گازی که استفاده می کنیم 9000 باشد و یا 12000 یا 18000 و یا اینکه با ظرفیت بالاتر مثلا 24000 و یا 30000 باشد می تواند در میزان توان مصرفی کولر گازی موثر باشد. با مطالب گفته شده می توان نتیجه گرفت که هر چه ظرفیت کولر گازی بالاتر باشد و  یا کولر گازی موتور قوی تری داشته باشد؛ وات کولر گازی بالاتر خواهد بود.

کولر گازی های 12000 تا 30000 توان مصرفی ای استاندارد و با موتور روتاری 4100 تا 26400 را دارا می باشند.

در فروشگاه کولر گازی بانه، انواع کولر گازی با توان های مصرفی متنوع از 12000 تا 30000 جهت عرضه خدمت کلیه مشتریان عزیز از سراسر ایران فراهم می باشد.

در کنتورهای قدیمی برق، میزان برق مصرفی با مجموعه ای متشکل از اعداد روی کنتور نمایش داده می شود و یک پنل گردان به رنگ نقره ای در کنتور تعبیه شده است که با هر یک کیلو وات ساعت برق مصرف شده توسط شما، 375 دور می زند. این نوع کنتورها به کنتورهای تک زمانه موسوم می باشند. وجه تسمیه این نامگذاری از آن جهت است که هیچ نوع زمان سنجی در این نوع کنتورها تعبیه نشده است و در تمام ساعات شبانه روز، برق مصرفی قابل تفکیک نیست و مشخص نمی شود که این مصرف در ساعات اوج بار بوده است یا ساعات کم باری مصرف. بنابراین کیلو وات برق مصرفی این کنتورها به طور کلی به حالت میان باری محاسبه می گردد.

برچسب مصرف انرژی که روی کولر گازی نصب شده است؛ جزییات برق مصرفی آن نوع خاص کولر گازی را نشان می دهد. مشخصات ظرفیت مصرف برق کولر گازی یکی از این مشخصات درج شده می باشد.

ظرفیت مصرفی برق کولر گازی

به طور مثال چنانچه قصد داشته باشیم ظرفیت مصرف برق یک کولر گازی 24000 را ظرف مدت زمان 10 ساعت به صورت روزانه و برای مدت یک ماه متوالی محاسبه کنیم به صورت زیر عمل می نماییم.

ظرفیت برق مصرفی کولر گازی بر حسب کیلو وات در 30 روز ماه ضرب شده و سپس در 10 ساعت روزانه می شود و نهایتا عدد به دست آمده را در تعرفه برق مصرفی ضرب می نماییم. با این محاسبات هزینه پرداختی مشخص خواهد شد. و در حالت کلی نتیجه گرفته می شود که هزینه برق مصرفی یک دستگاه کولر گازی 24000 دست کم 24800 تومان خواهد بود.

مشاوره رایگان جهت خرید کولر گازی بانه

09186031815

09180133567

09187675210

نحوه پایین مصرف برق در کولر گازی

ارور های کولر گازی اجنرال

خرید کولر گازی میتسوبیشی 2018 اینورتر

 ارورهای کولر گازی سامسونگ

ارورهای کولر گازی میتسوبیشی

خرید کولر گازی گری 2018 اینورتر

ارور های کولر گازی ال جی LG

ارورهای کولر گازی جنرال

خرید کولر گازی جنرال 2018 اینورتر

نمایندگی ها

عمده فروشی ها