کولر گازی اینورتر

نحوه کارکرد اینورتر در کولرگازی

سیستم کارکرد کمپرسور کولرگازی از جهت شیوه کارکرد، بر دونوع دور ثابت و دور متغیر می باشد.

در کمپرسور های دور ثابت، با خاموش و روشن شدن کمپرسور، می توان تنظیم دما را کنترل کرد که این امر با هر نوبت روشن و خاموش کردن سیستم موجب وارد شدن شوک به سیستم برق می گردد.

میزان مورد نیاز مبرد در کمپرسورهای اینورتر به وسیله تغییر دور کمپرسور کنترل می شود که این امر مانع از خاموش و روشن کردن های پی در پی می شود و همچنین موجب صرفه جویی در میزان مصرف برق خواهد بود.

روش کنترل در کمپرسور اینورتر در کمپرسورهای جریان متناوب و کمپرسورهای جریان مستقیم متفاوت است؛ به این صورت که درجریان متناوب به وسیله تغییر فرکانس کنترل انجام می شود و در کمپرسور جریان مستقیم این کنترل به وسیله تغییر ولتاژ خواهد بود.

                                                                                                                      کولر گازی اینورتر                

بنابراین کمپرسور کولر گازی اسپیلت از لحاظ نوع کارکرد به دو دسته دور ثابت و دور متغیر تقسیم می شود. نوع دور متغیر کمپرسور کولر گازی اسپیلت را اینورتر می نامیم.

جهت کنترل دما در کولر گازی دور ثابت از خاموش و روشن کردن کمپرسور استفاده می شود که این عمل به سیستم برق شوک وارد خواهد کرد.

در کولر گازی های دور ثابت (غیر اینورتر) هنگامی که دمای محیط اطراف کولر گازی به میزان تنظیم شده رسید، کمپرسور خاموش شده و با صرف مدتی مشخص که دمای محیط بالا رفت، مجددا کمپرسور شروع به فعالیت می کند. بنابراین این نوع کولر گازی ها صرفا دو حالت دارند، یا روشن هستند و یا خاموش.

در صورتی که کمپرسورهای دور متغیر یا همان گونه اینورترها، به محض رسیدن به دمای تنظیم شده خاموش نشده و صرفا دور کمپرسور را کم می کند.

به دلیل همین نوع کارکرد است که به موتورهای اینورتر، موتورهای دور متغیر می گویند.

استارت اولیه و شروع به کار موتور جریان بالایی را از منبع تغذیه طلب کرده و سبب افزایش میزان مصرف برق می شوند.

در تکنولوژی اینورتر میزان 20% تا 60% در انرژی مصرفی صرفه جویی می شود. تا جایی که تولیدکنندگان ادعای افزایش این رقم در بعضی انواع اینورترهای تولیدی جدید را دارند و بنابراین شرایط صرفه جویی بیشتر از این هم فراهم شده است.

کولر گازی های اسپیلت در دو نوع دیواری و زمینی بنا بر نوع نیاز تولید و عرضه می گردند. یکی از بهترین مزیت های کولر گازی جایگزینی حرارت در قسمت های متفاوت کولر با هوای محیط بیرون می باشد.

اینورتر ابزاری می باشد که فرکانس های متفاوت و قابل تغییری را به دستگاه مصرف کننده و در اینجا کولر گازی می دهد که با ایجاد تغییر در فرکانس، میزان سرعت گشت موتور مرتبط قابلیت تنظیم و کنترل پیدا می کند و این عملکرد نتیجه کم شدن میزان مصرف انرژی را خواهد داشت.

اینورتر شامل دو قسمت می باشد:

اینورتر و کانورتر

در واقع اینورتر ابزار مبدل جریان مستقیم به متناوب است. بنابراین در آغاز جریان متناوب تبدیل به جریان مستقیم می شود و بعد از آن تبدیل به جریان متناوب با انواع فرکانس می شود. اینورتر با برق DC وارد شده به هر ترانزیستور، می تواند برق ضروری سیم پیچ های موتور سه فاز را تهیه کند.

با این حال عمل کانورتر تغییر جریان متناوب به جریان مستقیم به وسیله پل دیود است.

تمامی کولر گازی ها و اسپیلت های قابل عرضه در فروشگاه کولر گازی بانه با ضمانت نامه کتنبر و گارانتی شرکت های تایید شده به فروش می رسند.

جهت پیش بینی ظرفیت مورد نیاز  کولر گازی و اسپیلتی که قصد خرید آن را برای ساختمان خود دارید می توانید از توضیحی که در ذیل اشاره می شود استفاده نمایید. در طبقات میانی ساختمان ها برای هر متر مربع تقریبا 400 تا 600 BTU و در طبقات فوقاتی و زیر پشت بام به جهت تاثیر بیشتر گرمای خورشید بر سقف ساختمان، برای هر متر مربع بین 600 تا 800 BTU پیش بینی نمایید. به طور مثال برای یک اتاق با متراژ 12 متراز اسپیلت 9000  استفاده کنید و همینطور برای سالن پذیرایی با وسعت 40 متر کولر گازی 24000 را پیشنهاد می دهیم.

کولر گازی های اینورتر دار دارای سطح مصرف انرژی +++A و در واقع کمترین میزان مصرف انرژی را دارند. همانطور که می دانید کولر گازی های سطح B انرژی در مقایسه با سطح A میزان مصرف برق و انرژی بیشتری دارند اما با این حال نسبت به کولر گازی های نوع معمولی، مصرف کمتری دارند.

کولرگازی اینورتر به دلیل تبدیل برق مستقیم و متناوب، باعث استارت با صدای کم، تدریجی و پایین بودن مصرف انرژی هنگام روشن شدن کولر گازی می باشند. اما مقدار حقیقی کم شدن مصرف برق در مقایسه با بالا رفتن زیاد نرخ دستگاه جای بررسی دارد.

جهت کم شدن میزان مصرف برق اسپیلت و کولر گازی ها، مدام دمای کولر گازی را در دمای 25 کنترل نمایید. این نوع عملکرد موجب خاموش شدن پی در پی کولر گازی و کم شدن بهای برق می شود.

همانطور که می دانید هوای گرم در قسمت پایینی سقف جمع می شود بنابراین اگر فاصله محل نصب پنل کولر گازی از سقف بیشتر باشد، موجب کاهش مصرف انرژی برای خنک کردن محیط پایین پنل می گردد و نهایتا هوای خنک بیشتری در جریان خواهد بود.

تاکید می کنیم همواره قبل از انتخاب نوع مدل کولر گازی، تک فاز یا سه فاز بودن آن را بررسی کرده و همین طور آمپر میزان برق مصرفی کولر گازی را با آمپر(A) کنتور نصب شده در ساختمان خود تطبیق دهید.

همچنین حتما محلی را جهت نصب و تعبیه شیلنگ تخلیه قطرات آب خروجی از کولر گازی را در نظر بگیرید.

دقت فرمایید در کولر گازی هایی که نصب رایگان دارند، هزینه جوشکاری و پایه را از خریداران اخذ می نمایند.

در فروشگاه کولر گازی بانه کلیه اطلاعات مورد نیاز جهت خرید کولر گازی و قیمت های انواع کولر گازی و اسپیلت های عرضه شده در فروشگاه کولر گازی بانه از برندهای معتبر و متنوع جهت سهولت انتخاب شما مشتریان گرامی موجود می باشد.

مشاوره رایگان جهت خرید کولر گازی بانه

09186031815

09180133567

09187675210

نحوه پایین مصرف برق در کولر گازی

ارور های کولر گازی اجنرال

خرید کولر گازی میتسوبیشی 2018 اینورتر

 ارورهای کولر گازی سامسونگ

ارورهای کولر گازی میتسوبیشی

خرید کولر گازی گری 2018 اینورتر

ارور های کولر گازی ال جی LG

ارورهای کولر گازی جنرال

خرید کولر گازی جنرال 2018 اینورتر

نمایندگی ها

عمده فروشی ها