علت بوی نامطبوع کولر گازی چیست؟

با چه روشی بوی بد کولر گازی را از بین ببریم؟

هنگامی که از کولر گازی استفاده می کنیم احتمال دارد هنگام خارج شدن باد کولر گازی، بوی بد و نامطبوعی نیز از پنل استشمام شود. دلایل متفاوتی می توانند منجر به بروز چنین اتفاق و به وجود آمدن این بو باشند که این دلایل می تواند نسبت به محیطی که کولر گازی در آن واقع شده متفاوت باشند. در منازل و ادارات عموما آلودگی فیلترها می تواند سبب بروز بوی بد کولر گازی شوند که البته با شستن فیلتر و تمیز کردن آن ها بوی نامطبوع برطرف می شوند.

در ادامه سعی داریم به معرفی و توضیح برخی دلایلی که موجب ایجاد بوی بد کولر گازی می شوند بپردازیم//تهیه شده درفروشگاه کولر گازی بانه

بوی نامطبوع کولر گازی اتفاق نامطلوبی می باشد که سبب ایجاد دید بد به کولر گازی شده و احتمال دارد که در بدو احساس بوی بد، گمان ببریم که  کولر گازی دچار نقص شده و یا احیانا جسد حیوانی داخل کولر گازی محبوس شده باشد.

                                                                                                                                  علت بوی نامطبوع کولر گازی چیست؟                  

روش از بین بردن بوی نامطبوع کولر گازی:

چنانچه بوی نامطبوع از کولر گازی شما متصاعد می شود اولین اقدام این است که منبع بو را پیدا کرده و به نظافت آن بپردازید. بروز بوی بد در کولر گازی اغلب اوقات به دلیل به وجود آمدن کپک و قارچ هایی می باشدکه در نتیجه عمل کندانسیون در کویل های سرد کن و یا تشت های خروجی و تخلیه مسدود جمع شده و یا از نشت کل مجموعه و سیستم متصاعد می شود. البته امکان دارد برخی حیوانات نیز به سیستم ورود کرده و در آنجا دچار مرگ شده و بوی بد ساطع نمایند.

پیش از اقدام به نظافت سیستم هر دو احتمال را چک کنید. در کولر گازی های پنجره ای نظافت با سهولت بیشتری صورت می گیرد.

مرحله اول: بررسی کولر گازی

با دقت به مدل دستگاه و سیستم تهویه آن، مسیرهای لازم را باز کرده به طور مثال درپوش ها و پنل های دسترسی سیستم را برداشته و در جستجوی دلیل احتمالی بوی بد، لاشه حیواناتی نظیر موش، خفاش، مار، خرگوش، سنجاب و سایر حیوانات ریز جثه و یا گیاهان فاسد شده، قارچ و کپک باشید. در این جستجو می توانید از چراغ قوه دستگاه کمک بگیرید.

چنانچه سیستم مورد استفاده شما از نوع پنجره ای است؛ بهتر است دستگاه را از پنجره باز کرده و روی زمین بگذارید. در این نوع تهویه ها به دلیل وجود تعداد پیچ بیشتر، دسترسی به سیستم زمان بیشتری میطلبد.

مرحله دوم: نظافت واحد تهویه هوا

با رعایت شرایط بهداشتی (نظیر استفاده از دستکش)، هر نوع جسم خارجی نظیر لاشه حیوانات و حشرات و سایر آلودگی ها را از دستگاه خارج کنید. بعد از انجام این کار،یک  پاک کننده به صورت کف جهت تمیز کردن کویل ها به کار بگیرید. توصیه می شود این پاک کننده به مدت 10 تا 15 دقیقه روی کویل ها باقی باشد که هر نوع دوده، آلودگی چربی و ... را از بین ببرد. بعد از این عمل کویل ها را بشویید و این شست و شو را تا زمانی ادامه دهید که آب تمیز از کویل ها خارج شود. تا رسیدن به این مرحله این عمل را تکرار نمایید.

مرحله سوم: نظافت لوله کندانس کولر گازی به وسیله فشار آب

در این مرحله به شناسایی لوله تخلیه کندانس دستگاه تهویه خود بپردازید وسپس آب داغ  و یا سفید کننده ( چنانچه تمایل به استفاده از سفید کننده ندارید می توانید از سرکه سفید مقطر رقیق شده نیز استفاده کنید) جهت زدودن هر نوع قارچ و کپک با فشار از درون آن عبور دهید. اندکی تامل کنید تا لوله خشک شود. پیش از آن که دوباره لوله را در محل خود نصب کنید؛ یک سه راهی تمیز کننده جهت نظافت های احتمالی آینده نصب کنید. این امر از برداشتن مجدد لوله کندانس در سایر دفعات جلوگیری می نماید.

در کولر گازی های نوع پنجره ای، تشت و سوراخ تخلیه جایگزین لوله کندانس می شود. اطمینان از تمیز بودن تشت و سوراخ تخلیه نیز در این نوع کولر گازی ها ضروری است. در صورت نیاز به نظافت می توانید از یک مسواک کهنه استفاده نمایید.

مرحله چهارم: تمیز نمودن تشت تخلیه

سینی یا همان تشت تخلیه را بردارید و به وسیله آب داغ و صابون کاملا شست و شو دهید. جهت سهولت این مرحله می توانید از محلول رقیق شده سفید کننده و یا سرکه سفید مقطر بهره ببرید. پس از شستشوی تشت آن را خشک کرده و مجددا در محل خود نصب کنید.

مرحله پنجم: تعویض فیلتر

کلیه فیلترهای دستگاه را عوض کرده و چنانچه فیلتری قابلیت استفاده دوباره دارد؛  آن را با آب داغ و صابون شسته و با محلول رقیق شده سفید کننده با اندازه 1 به 10 آب و سفید کننده شست و شو دهید. به این وسیله کلیه قارچ و کپک ها را از فیلترهای استفاده شده پاک کنید.

مرحله ششم : بررسی نتایج

بعد از نظافت کولر گازی، سیستم را مجددا به محل اولیه نصب کرده و با چند نوبت روشن کردن بوی آن را تست کنید. چنانچه بو از بین نرفته بود باید مشکل را در کارداکت جستجو کرد.

نتیجه گیری:

در عموم موارد بوی نامطبوع کولر گازی با طی کردن مراحل ذکر شده رفع می گردد.

اسپیلت و کولر گازی هایی که در اماکنی نظیر چاپخانه و فتوکپی ها، آزمایشگاه ها، لبنیاتی ها هستند؛ ممکن است با وجود رعایت کامل موارد بهداشتی و نظافت همچنان بوی بدی از خود متصاعد نمایند که یقینا این بو به سبب نشست مواد موجود در محیط اطراف و ترکیب شدن آن مواد با رطوبت موجود اواپراتور می باشد.

این امر در مورد کولر گازی هایی که در محیط های پرورش طیور و دام نصب می باشند هم صادق است.

جهت زدودن این بو بهتر است از روش شستشو فیلترهای پلاستیکی موجود در پنل و البته شستشوی کامل پنل به وسیله فشار آب داغ توسط تکنسین (گاهی باز کردن کامل پنل ضروری می باشد) استفاده نمایید.

مشاوره رایگان جهت خرید کولر گازی بانه

09186031815

09180133567

09187675210

نحوه پایین مصرف برق در کولر گازی

ارور های کولر گازی اجنرال

خرید کولر گازی میتسوبیشی 2018 اینورتر

 ارورهای کولر گازی سامسونگ

ارورهای کولر گازی میتسوبیشی

خرید کولر گازی گری 2018 اینورتر

ارور های کولر گازی ال جی LG

ارورهای کولر گازی جنرال

خرید کولر گازی جنرال 2018 اینورتر

 

عمده فروشی ها