دلایل کم شدن خنک کنندگی کولر گازی

چرا کولر گازی خنک نمیکند؟

ممکن است با شروع فصل گرما زمانیکه که کولر گازی خود را روشن کنید به صورت غیر منتظره ای با خارج شدن باد گرم از کولر گازی مواجه شوید.این خروج باد گرم دلایل متفاوتی دارد که قصد داریم در این مطلب به آن بپردازیم//تهیه شده در فروشگاه کولر گازی بانه.

دلایل خنک نکردن کولر گازی:

تابیدن نور خورشید به صورت مستقیم به کمپرسور

تابیدن نور خورشید به صورت مستقیم به کمپرسور کولر گازی یکی از دلایل کاهش خنک کنندگی آن می باشد. چنانچه کمپرسور کولر گازی در معرض نور مستقیم خورشید باشد؛ سبب بالا رفتن دمای داخلی کمپرسور و بروز مشکل در چرخه گرما (بین محیط و  گاز مبرد) خواهد شد. این امر نهایتا باعث کاهش راندمان سیستم می شود و حتی احتمال می رود به دلیل تبادل مختل شده حرارت، بادی که از دستگاه خارج می شود سرمای مطلوب را نداشته و اصطلاحا باد گرم تولید کند. جهت حل این مشکل پیشنهاد می شود یونیت خارجی در محلی نصب شود که در معرض نور مستقیم خورشید نباشد و در غیر این صورت می توانید از سایه بان استفاده نمایید.

کافی نبودن گاز مبرد

کم بودن گاز مبرد در کولر گازی می تواند موجب یخ زدگی پنل و اتصالات داخلی و نهایتا تولید و خروج باد گرم و عدم خنک کنندگی باشد. متداولترین دلیل  خروج باد گرم از پنل داخلی کولر گازی در عوض باد خنک، کم بودن گاز است که می توان این مشکل را به وسیله شارژ گاز مبرد برطرف کرد.

ظرفیت کم کولر گازی نسبت به فضای مکان قرارگیری کولر گازی

چنانچه توان کولر گازی انتخابی شما نسبت به متراژ فضا و نوع کاربری و ... نامناسب باشد می تواند سبب بروز مشکل در سیستم کولر گازی و همچنین اختلال در چرخه تبرید شود.

در مورد انتخاب توان بسیار بالا نیز همینطور است. چنانچه کولر گازی انتخابی شما ظرفیت و توانی بسیار بیشتر از محیط داشته باشد می تواند سبب خشکی بسیار در هوای فضای مورد استفاده شود. مشاوران ما در فروشگاه کولر گازی بانه آماده ارائه راهنمایی های لازم جهت تعیین ظرفیت مناسب کولر گازی مورد تقاضای شما می باشند.همچنین میتوانید در مطلب نحوه انتخاب کولر گازی بر اساس متراژ کولر گازی مورد نظر خود را انتخاب کنید

سرویس نشدن سالیانه کولر گازی

هر وسیله ای جهت نگهداری نیاز به سرویس شدن مداوم دارد. کولر گازی نیز از این قاعده مستثنی نیست. تمیز کردن و شست و شوی فیلترها، شارژ گاز، چک کردن اتصالات جریان برق و در صورت لزوم تعویض آن ها، چک کردن عایق ها و در صورت مستهلک بودن آن ها جایگزینی با عایق جدید مواردی است که مرتبا باید انجام شده و بهتر است این بازدیدها به صورت سالیانه صورت پذیرد.برای کسب اطلاعات بیشتر درمطلب تعمیر و نگهداری کولر گازی را مشاهده فرمایید.

                                                                                                                            دلایل کم شدن خنک کنندگی کولر گازی

نظافت نکردن فیلترهای کولر گازی

چنانچه فیلترهای کولر گازی تمیز نشده و شست و شو نگردند می توانند سبب ایجاد مشکل در چرخه تبرید و خنک کنندگی باشند که نهایتا این امر مانع از تولید باد خنک شده و باد خروجی گرم خواهد بود. تاکید می کنیم که تمیز نکردن و نشستن و نظافت نشدن فیلترهای کولر گازی نیز در طولانی مدت موجب بروز انواع آلودگی از قبیل باکتریایی، قارچی و میکروبی خواهد شد.

جریان برق نامناسب وصل شده به دستگاه کولر گازی

یکی از متداولترین دلیل های خنک نکردن کولرگازی ها اعم از کارکرده و نو، جریان برق نامناسب وصل شده به دستگاه کولر گازی می باشد که به دلیل جریان نامناسب چرخه تبرید دچار اختلال شدهو نهایتا باعث خروج باد گرم از پنل داخلی می گردد و سیستم توان خنک کردن محیط را نخواهد داشت. البته این مورد اختلال عموما در روزهای فوق العاده گرم سال بروز می کند که به دلیل مصرف زیاد و غیر طبیعی برق -که سبب بروز اشکال در جریان برق منطقه یا ساختمان می گردد- است. نهایتا از کولر گازی باد گرم خارج شده و دستگاه توان تولید سرمای کافی نخواهد داشت. پیشنهاد ما این است که پیش از اقدام به خرید کولر گازی متناسب با فضای مورد بهره برداری دستگاه با مشاوران و کارشناسان ما در فروشگاه کولر گازی بانه مشورت نمایید.

مشاوره رایگان جهت خرید کولر گازی بانه

09186031815

09180133567

09187675210

نحوه پایین مصرف برق در کولر گازی

ارور های کولر گازی اجنرال

خرید کولر گازی میتسوبیشی 2018 اینورتر

 ارورهای کولر گازی سامسونگ

ارورهای کولر گازی میتسوبیشی

خرید کولر گازی گری 2018 اینورتر

ارور های کولر گازی ال جی LG

ارورهای کولر گازی جنرال

خرید کولر گازی جنرال 2018 اینورتر

عمده فروشی ها