دلایل خاموش شدن کولر گازی

دلایل از کار افتادن کمپرسور کولر گازی

یکی از عمده مشکلات کولر گازی، از کار افتادن آن می باشد که در خیلی از موارد باعث نگرانی افراد می شود.در حالی که در اکثر موارد این مشکلات قابل حل بوده و با کمترین هزینه دوباره راه اندازی می شود.از عمده مسائلی که باعث خاموشی کولر گازی می شود میتوان مسدود شدن جریان هوا به دلیل کثیفی فیلتر هوا و دیگر موارد نام برد.البته در برخی موارد از کار افتادن کمپرسور کولر گازی هزینه های گزافی را به دنبال داشته باشد.

در این مقاله قصد دارید دلایل خرابی کمپرسور کولر گازی را به صورت کامل توضیح دهیم به طوری که تا حد ممکن از این مشکل ممانعت به عمل آورید//تهیه شده در فروشگاه کولر گازی بانه

                                                                                                              دلایل خاموش شدن کولر گازی

کمپرسور چیست؟

کمپرسور کولر گازی یا موتور کولر گازی یکی از اصلی ترین قسمت های کولر گازی است که در صورت بروز مشکل کل سیستم از کار می افتد.برای آگاهی بیشتر می توانید مقاله انواع کمپرسور کولر گازی را مطالعه نمایید.اهمیت کمپرسور کولر گازی به اندازه ای است که برای جلوگیری از خرابی آن اطلاعات کامل از آن را داشته باشیم.
 

چه مسائلی باعث خرابی کمپرسور کولر گازی می شود


 کثیفی رادیاتور

زمانی که رادیاتور پراز کرد وغبار شود لوله های رادیاتور کندانسور مسدود می شود و مانع از خروج حرارت می شود و همین باعث افزایش کارکرد کولر گازی و اورلود می شود و همچنین متوقف شدن عملکرد کولر گازی می شود.

 


 مسدود شدن لوله های حاوی مبرد

اگر به هر دلیلی لوله های حاوی مبرد مسدود شود و یا دچار مشکل شده باشد ابتدا متوجه میشوید که کولر گازی خنک نمیکند.اگر این مشکل برطرف نشود ممکن است دچار اورلود شده و از باعث خاموش شدن کولر گازی شود.

 

 کمبود گاز مبرد کولر گازی

هنگامی که کولر گازی به دلایلی از قبیل سوراخ شدن لوله مبرد و یا دلایل دیگر دچار کمبود مبرد شود،کمپرسور تلاش مضاعفی برای کمپرس کردن مبرد انجام میدهد وهمین امر باعث افزایش بیش از حد کارکرد کمپرسور کولر گازی و همچنین اورلود میشود.


 لوله های مبرد نامناسب

در برخی موارد بر اثر برخی عوامل،لوله های مبرد باید تعویض شوند.اگر لوله هایی با سایز مناسب انتخاب نشود کمپرسور را دچار مشکل کرده و باعث توقف کمپرسور می شود.


مبرد بیش از حد

یکی از خطرناکترین آسیب های که کمپرسور کولر گازی را تهدید میکند شارژ گاز بیش از حد مجاز می باشد،که یک تکنسین بی تجربه ممکن است باعث آن شود.برای شارژ گاز کولر گازی حتما از افراد با تجارب بالا استفاده کنید.


 آسیب های الکتریکی

کولر گازی یک سیستم الکتریکی مکانیکی می باشد.این امر موجب شده که قسمت الکتریکی آن از اهمیت بالایی برخوردار باشد به صورتی که قسمت الکتریکی می تواند آسیب جبران ناپذیری به قسمت مکانیکی وارد کند.لذا در صورت بروز و مشاهده عیب های برقی،حتما از افراد با تجارب بالا برای رفع آنها استفاده کنید.چنانچه عیب های سیم پیچی و فیوز برطرف نشود ممکن است کولر گازی شما برای همیشه بلا استفاده باقی بماند.

 

 روغن های روان کننده

همانطور که بدن انسان به خون نیاز دارد یک دستگاه مکانیکی به روغن راون کننده نیاز دارد.چنانچه اگر به اندازه کافی نباشد و یا از روغن های مناسبی استفاده نشود در دراز مدت آسیب های جدی را به قسمت های مکانیکی کمپرسور به وجود آورده و باعث می شود کولر گازی از کارکرد ساقط شود.شما می توانید با سرویس و نگهداری کولر گازی خود را از خطرات احتمالی مراقبت کنید و از بروز خطرات جدی جلوگیری کنید.

در کولر گازی های جدید بسیاری از مشکات کولر گازی از طریق ارورکدهای کولر گازی نمایش داده می شود.برای آگاهی از ارورکدهای کولر گازی با برند های مختلف،لینک مورد نظر خود را انتخاب کنید.

ارور های کولر گازی اجنرال

ارور های کولر گازی ال جی LG

ارورهای کولر گازی جنرال

ارورهای کولر گازی میتسوبیشی

ارورهای کولر گازی سامسونگ

برای مشاوره فنی در مورد کولر گازی شما می توانید از طریق تماس با مشاورین ما درفروشگاه کولر گازی بانه استفاده کنید.

شماره تماس کولر گازی بانه

09186031815

09180133567

09187675210

 

فرق کولرگازی اینورتر وی(Inverter V) با کولرهای دی.سی اینورتر(DC Inverter)

نحوه پایین آوردن مصرف برق در کولر گازی

مقایسه کولر گازی پنجره ای با اسپیلت

محبوب بودن کولر گازی اسپلیت

نحوه انتخاب کولر گازی بر اساس متراژ

مزایای کولر گازی در سلامت جامعه

تاثیر افزایش قیمت دلار بر روی کولر گازی

چرا کمپرسور کولر گازی کار نمیکند

معرفی انواع کمپرسور کولر گازی

 تفاوت مبرد های کولر گازی و یخچال

کولر گازی پرتابل

چگونه بفهمیم کولر گازی چند وات مصرف دارد

 کولر گازی دو پنله

معرفی اسپلیت های هوشمند

کولر گازی اینورتر

علت بوی نامطبوع کولر گازی چیست؟

تعمیر و نگهداری کولر گازی

دلایل کم شدن خنک کنندگی کولر گازی

افزایش تقاضای کولر گازی در سال های آینده

اجزاء تشکیل دهنده کولر گازی اسپلیت

گرمایش و سرمایش کولر گازی

کولر گازی کم مصرف اینورتر اجنرال موتور کاوازاکی در بانه

کولر گازی ایستاده

برنامه شبیه ساز ریموت کنترل کولر گازی

افزایش بازدهی کولر گازی

نمایندگی ها

عمده فروشی ها